fbpx
Responsive Web Tasarım

Responsive Web Tasarım

Responsive Web Tasarım Önemli

Bu yüzden bu ekran çözünürlüklerinde duyarlı web siteler kullanmanız önemli.

Responsive siteler tasarım açısından da temiz, sade ve net bir yaklaşımdadır. Yani eski stil sitelerdeki gibi gölge, imaj, yerleşim karmaşası tarihe karıştı yerine ise geniş aralıklı, ferah ve orantılı bir anlayış geldi.

Teknoloji ile birlikte web teknikleri de değişmekte ve değişime ayak uydurmayanlar maalesef hala emekleme aşamasında. Bu yüzden duyarlı bir tasarıma geçiş yapmanızı tavsiye ederiz. Konex Medya olarak bu alanda da hizmet vermekteyiz.

Web Sitelerine mobil cihazlardan girildiğinde menüler şekil değiştirip genellikle üstten açılacak şekilde kullanımı kolay bir versiyona dönüşür. Fontlar ve imajlar alt alta gelerek ekranda zoom yapmadan kolayca okunacak şekilde sıralanır. Hatta mobil versiyonda önem derecesi düşük elementler gizlenir, sadece ziyaretçiye sayfayla ilgili en yalın halde bilgi gösterilir.

mobil uyumlu tema

mobil uyumlu tema

Arama motorlarında responsive siteleri ciddi şekilde destekliyor. Bir sayfanın arama motorlarında hem kendi alan adı hem de m,konexmedya,com gibi farklı subdomain altında bir mobil versiyonunun olmasındansa tek url ile sayfanın responsive yapılması daha uygun buluyor. Çünkü mobilden yapılan aramalarda genellikle arama motorları sayfanın mobil uyumluluğuna dikkat etmeksizin sonuçları sıralıyor.

En Başarılı SEO Nasıl Olmalı?

En Başarılı SEO Nasıl Olmalı?

En Başarılı SEO Nasıl Olmalı?

Seo firmanız için en önemli etkenlerden biridir, Web sitenizi google, Yandex gibi arama motorlarında İlk sıralarda görünmenizi ve müşterilerinizin sizi daha kolay bulmasını sağlar.
SEO çalışma planı tek tip ve sabit olmamalıdır. Standart bir çalışma planı oluşturup bunu her site yada sektör için uygulamak oldukça yanlıştır. Çünkü her sektörün kendine has bir rekabet düzeyi ve kendine özel bir çalışma stratejisi olmalıdır. Bunun için çalışma planı oluşturmadan önce sektörü iyice analiz edip buna en uygun olacak, rakiplerinizi geçmeye yönelik bir çalışma stratejisi belirlenir.

Başarılı SEO Çalışma Aşamaları

Çıkarttığını anahtar kelimeler üzerinde ilk sayfada olan siteleri rakip olarak alabilir, bunları incelemeye yönelik aşağıdaki adımları uygulayabaşlarız.

– Rakiplerinizi ahrefs yada türevi backlink programları ile analiz ederek ne sıklıkta backlink aldıklarını gözlemliyoruz.

– Rakiplerinizi ahrefs yada türevi backlink programları ile analiz ederek hangi kelimeler üzerinde çalışma yaptıklarını ve daha bir çok etkenleri gözlemliyoruz.

Burada yaptığımız analiz sonucunda eğer yeni bir domaine sahipseniz yavaştan başlayıp 45 derecelik bir backlink açısı oluşturabilir, buna uygun olarak çok agresif tavır sergilemeden profesyonel bir SEO çalışması gerçekleştirebiliriz.

Eğer hali hazırda olan bir domaine sahipseniz rakiplerinizin yaptığı SEO yoğunluğunun biraz daha üstüne çıkarak buna bağlı ve düzenli olarak SEO çalışmaları gerçekleştirmemiz gerekmektedir.
En Başarılı SEO

Diger Konular:

Web sitelerimizin önemi
Responsive Web Tasarım

Web sitelerimizin önemi

Web sitelerimizin önemi

Web sitelerimizin önemi web tasarım nedir?

Kişi yada kurumları tanıtmak amacı ile internet tarayıcılarının (browser) görüntüleyebileceği biçimde, hazırlanmış özel tasarımlardır. Hazırlanan bu tasarımların, klasik grafik tasarım işinden farklı olarak tarayıcıların okuyabileceği HTML diline çevrilmesi gerekir. Bu işde uzman kişilerede web master veya web tasarımcısı nedir.

Web Tasarımın Önemi
Web tasarım her zaman kurumlar ve kişiler için birincil ve resmi bilgilendirme kanalı olmuştur. İnternet hızının da artması ile, sadece metin içerik değil zengin medya deneyimi (Rich Media Applications), videolar ve yüksek çözünürlüklü fotoğrafların tüketiciye ulaştırılması kolaylaşmıştır. Böylece bir çok kişi evinden dışarı çıkmadan, istediği vakitte istediği bilgili web sayfalarından alabilmektedirler. Tüketici tarafındaki bu devrime ZMOT (Zero Moment of Truth) denilmiştir. Bu sebeple kurumlar internette en iyi ve etkili biçimde var olmak adına web tasarım yatırımlarını arttırmışlardır.

Web Tasarım (Web Sitesi) Nasıl Yapılır ?
Web sitesi yapımı işi çok kısa sürede ve uygun maliyetlerle yapılabildiği gibi, uzun uğraşlar, uzun bir zaman ve yüksek maliyetlere de yapılabilir. Bu tamamen işletmenin bu işe verdiği değerle ilgilidir. Örneğin eğer hazır temalar üzerinden bir web sitesi yapmaya razıysanız, 100 USD altında bir tema ücreti ve bu temanın uygulanması ile sınırlı çok küçük bir bütçe ile web sitesi yapılabilir. Ancak bu işi özgün bir tasarım, kaliteli bir kod yapısı ile oluşturmak istiyorsanız, aşağıdaki adımları içeren uzun bir süreç ve maliyete katlanmak zorundasınız.

Web Tasarım Yapım Adımları :
Projelendirme (Brief, Rakip analizi, Kullanıcı Deneyimi Tasarımıi Bilgi mimarisi tasarımı)
Grafik Tasarım
HTML / CSS Kodlama
CMS Entegrasyonu / Yazılım İşleri
Test

Faydalı Kelimeler:


arama motorlarında ilk sırada çıkma, En Başarılı SEO Nasıl Olmalı?, Konya web tasarım, kurumsal seo, seo nedir, Web grafik tasarımı, Web sitelerimizin önemi
Konya Web Tasarım,
Konya Web grafik tasarımı,
Online Web Tabanlı Ön Muhasebe,
Konya Web Yazılım,
Konya Güvenlik Kamera sistemleri,
Web Sitesi Fiyatları,
Konya Web Tasarım Firmaları,
Konya Promosyon Ürünleri,
Konya Web site Yapımı,
Konya Web site Fiyatları

Responsive Web Tasarım
EN BAŞARILI SEO NASIL OLMALI?
Responsive Web Tasarım