fbpx
Web sitelerimizin önemi

Web sitelerimizin önemi

Web sitelerimizin önemi web tasarım nedir?

Kişi yada kurumları tanıtmak amacı ile internet tarayıcılarının (browser) görüntüleyebileceği biçimde, hazırlanmış özel tasarımlardır. Hazırlanan bu tasarımların, klasik grafik tasarım işinden farklı olarak tarayıcıların okuyabileceği HTML diline çevrilmesi gerekir. Bu işde uzman kişilerede web master veya web tasarımcısı nedir.

Web Tasarımın Önemi
Web tasarım her zaman kurumlar ve kişiler için birincil ve resmi bilgilendirme kanalı olmuştur. İnternet hızının da artması ile, sadece metin içerik değil zengin medya deneyimi (Rich Media Applications), videolar ve yüksek çözünürlüklü fotoğrafların tüketiciye ulaştırılması kolaylaşmıştır. Böylece bir çok kişi evinden dışarı çıkmadan, istediği vakitte istediği bilgili web sayfalarından alabilmektedirler. Tüketici tarafındaki bu devrime ZMOT (Zero Moment of Truth) denilmiştir. Bu sebeple kurumlar internette en iyi ve etkili biçimde var olmak adına web tasarım yatırımlarını arttırmışlardır.

Web Tasarım (Web Sitesi) Nasıl Yapılır ?
Web sitesi yapımı işi çok kısa sürede ve uygun maliyetlerle yapılabildiği gibi, uzun uğraşlar, uzun bir zaman ve yüksek maliyetlere de yapılabilir. Bu tamamen işletmenin bu işe verdiği değerle ilgilidir. Örneğin eğer hazır temalar üzerinden bir web sitesi yapmaya razıysanız, 100 USD altında bir tema ücreti ve bu temanın uygulanması ile sınırlı çok küçük bir bütçe ile web sitesi yapılabilir. Ancak bu işi özgün bir tasarım, kaliteli bir kod yapısı ile oluşturmak istiyorsanız, aşağıdaki adımları içeren uzun bir süreç ve maliyete katlanmak zorundasınız.

Web Tasarım Yapım Adımları :
Projelendirme (Brief, Rakip analizi, Kullanıcı Deneyimi Tasarımıi Bilgi mimarisi tasarımı)
Grafik Tasarım
HTML / CSS Kodlama
CMS Entegrasyonu / Yazılım İşleri
Test

Faydalı Kelimeler:


arama motorlarında ilk sırada çıkma, En Başarılı SEO Nasıl Olmalı?, Konya web tasarım, kurumsal seo, seo nedir, Web grafik tasarımı, Web sitelerimizin önemi
Konya Web Tasarım,
Konya Web grafik tasarımı,
Online Web Tabanlı Ön Muhasebe,
Konya Web Yazılım,
Konya Güvenlik Kamera sistemleri,
Web Sitesi Fiyatları,
Konya Web Tasarım Firmaları,
Konya Promosyon Ürünleri,
Konya Web site Yapımı,
Konya Web site Fiyatları

Responsive Web Tasarım
EN BAŞARILI SEO NASIL OLMALI?
Responsive Web Tasarım

About the Author

2 thoughts on “Web sitelerimizin önemi

 1. oprolevorter - 16 Mayıs 2019 at 00:39

  You made some decent points there. I appeared on the web for the difficulty and found most individuals will associate with with your website.
  çeviri:
  Orada iyi puanlar verdin. Web’de zorluk göründüm ve çoğu kişinin web sitenizle ilişkilendirileceğini gördüm.

  Reply
  • orhan - 15 Ekim 2019 at 17:58

   Thank

   Çeviri:
   Teşekkürler

   Reply

Leave a Reply